Dny české historie III. ročník

01.09.2016 23:32
Dny české historie
V sobotu 20. srpna 2016 se uskutečnila v Křivsoudově akce Dny české historie pod názvem „Hrdinové spadli z nebe“. Slavnostní zahájení proběhlo pod patronací Městyse Křivsoudov, sboru hasičů, Středočeského kraje a rádia Country. Hasiči za doprovodu dudácké kapely The Rebel Pipers vztyčili vlajky – státní, hasičskou, sokolskou a městyse Křivsoudov. Potom následoval přílet vojenského vrtulníku a seskok 5 parašutistů, který nadšeně sledovalo velké množství diváků. Na nádvoří sokolovny pak všichni sledovali ukázku střetu britských vojáků s německou brannou mocí – vše v dobových uniformách. Během celého odpoledne si pak mohli prohlédnout ukázku historických zbraní a bojová vozidla. K dobré pohodě přispívala krojovaná dudácká kapela a skupina Taxmeni.
Pro malé účastníky byly soutěže v malování a autogramiáda knihy „Pohádky z kouzelné zahrádky“ místní rodačky Jindry Svitákové. S Coutry kapelou si zahrál a zazpíval i ředitel Centra české historie pan Jaroslav Houška. Dobré počasí, skvělý program a chutné občerstvení, zajišťované místními hasiči, to vše přispělo k všeobecné spokojenosti.

Stálo to za to, za rok nashledanou.

Kronikář SDH.

Fotografie zde