Taktická cvičení 2017

Dne 21. 1. 2017 se účastnilo naše družstvo v počtu 1+5 taktického cvičení Poříčská zima. Cvičení probíhá na dráze autocrossu. Disciplín bylo celkem 5 + 1 tajná. Začínali jsme záchrannou osoby ze zamrzlého rybníka. Dále jsme pokračovali na dopravní nehodu, kde byli zraněny 2 dospělé osoby a lehce dítě. Následovalo slaňování z výšky 1 patra budovy a pak nás čekal zátěžový polygon, kde se běželo přes skokánky se 2 hadicema B a pak se běželo do prudkého kopce až na vršek kopce nad autocrossovou dráhou. Při dokončení této disciplíny byla připravena lanovka, po které všichni sjeli přes údolí dráhy až na druhou stranu. Po té jsme se přesunuli na tajnou disciplínu, což byl test a střelba ve stoje ze vzduchovky. No a poslední disciplína byl útok z CAS  (tj. 3 B hadice k rozdělovači a dále pak 2 C a 2C na proudy, 1 proud hasební a 1 záložní) na hořící automobil. Po těchto náročných disciplínách následovalo občerstvení. Před vyhlášením ještě bylo jako zpestření přetahování lanem mezi družstvama. Na tomto cvičení jsme se umístili na krásném 5. místě. Máme ještě co pilovat na další taktické cvičení.
 

Dne 21. 1. 2017 se účastnilo naše družstvo v počtu 1 + 5 taktického cvičení Poříčská zima. Cvičení probíhá na dráze autocrossu. Disciplín bylo celkem 5 + 1 tajná. Začínali jsme záchrannou osoby ze zamrzlého rybníka. Dále jsme pokračovali na dopravní nehodu, kde byli zraněny 2 dospělé osoby a lehce dítě. Následovalo slaňování z výšky 1 patra budovy, zátěžový polygon, běželo přes skokánky s dvoumi hadicemi B, dále do prudkého kopce až na vršek nad autocrossové dráhy.

Při dokončení této disciplíny byla připravena lanovka, po které všichni sjeli přes údolí dráhy až na druhou stranu. Po té jsme se přesunuli na tajnou disciplínu, což byl test a střelba ve stoje ze vzduchovky. No a poslední disciplína byl útok z CAS  (tj. 3 B hadice k rozdělovači a dále pak 2 C a 2C na proudy, 1 proud hasební a 1 záložní) na hořící automobil. 

Po těchto náročných disciplínách následovalo občerstvení. Před vyhlášením ještě bylo jako zpestření přetahování lanem mezi družstvy. Na tomto cvičení jsme se umístili na krásném 5. místě. Máme ještě co pilovat na další taktické cvičení.

 
Sestava: 
velitel: Tomáš Vacek
 
strojník: Jiří Balek
 
hasiči: 
Zdeněk Čech
Filip Černota
Michal Černota
Josef Zahálka
 
 
 
 
 
Za soutěžní tým
Tomáš Vacek